Kéztörlőkkel a biztonságért

Szerző: | 2021.05.04 | Fejlesztések

Újra nyitva vannak az éttermek, ahol a mosdókat védettségi kártya nélkül is igénybe lehet venni. A Lucart a kézhigiéniás világnapon arra figyelmeztet minket, hogy nem elég a helyes kézmosás elsajátítása, az sem mindegy, hogy mivel szárítunk kezet, ha nem otthon vagyunk. A Cambridge University Pressben publikált friss tanulmány szerint a vírusszennyeződés 10-szer magasabb volt akkor, amikor a rosszul mosott kezet kézszárítóval szárították, mint amikor papírtörlőt használtak.

A WHO kezdeményezésére 2009. óta május 5-e Kézhigiéniás világnap (World Hand Hygiene Day). A koronavírusjárvány miatt szomorú aktualitása van a napnak. A WHO idei kampányának mottója: A másodpercek életeket mentenek – Moss kezet! (Seconds save lives – clean your hands). Igen ám, de nem mindegy, hogy hogyan mossuk, és mivel szárítjuk a kezünket – hívja fel a figyelmet a hazánkban Nyergesújfalun jelenlévő papíripari cég, a Lucart. És most, hogy nyílnak a teraszok, sőt, sokan már szállásokat is foglaltak, fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy milyen egyszerű mozdulatokkal tehetünk saját és mások egészségének megóvása érdekében.

A KÉZMOSÁS AZ ALFA ÉS AZ ÓMEGA

A kézmosás a vírus elleni küzdelem alapja. A gyakori szellőztetés, a terek rendszeres fertőtlenítése és a gyakran megérintett területek megfelelő tisztasága mellett tehát a kézmosásról, kézfertőtlenítésről is beszélni kell.

Ha nem otthon vagyunk, akkor kézmosáskor használjunk érintésmentes szappanadagolót és laponként adagolt papír kéztörlőt! Az egyszer használatos papír kéztörlő használata a legbiztonságosabb, ha kézszárításról van szó.  A Lucart Hygiene & Care Platformján ábra szemlélteti a különbséget, hogy mi történik, ha egyszer használatos papír kéztörlőt, meleglevegős kézszárítót vagy nagy sebességű levegővel szárító kézszárítót használunk. Kiderül belőle, hogy a papírtörlő adagolóhoz képest 2,5-szer több baktérium is lerakódhat a felületekre, ha meleglevegős kézszárító alá, és 1000-szer több, ha nagy sebességű levegővel szárító kézszárítóba dugjuk a kezünket. A Westminster Egyetem tanulmánya a levegőbe kerülő vírusrészecskék száma alapján rangsorolta a különböző kézszárítási módokat. Itt is a papírtörlő diadalmaskodott. Esetében 15 perc elteltével különböző távolságokban 15 levegőbe kerülő részecskét mértek, míg a meleglevegős kézszárítónál 104-et, a nagy sebességűnél pedig már 3005-öt. (Forrás: Lucart Hygiene & Care Platform)

Képforrás: Lucart